הדבר הבסיסי ביותר לארגון אירוע מוצלח זה בחירת המקום המתאים ביותר לסוג האירוע. כיום הבחירה נעה בין אולמות וגני אירועים, כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלהם. חשוב לבחון גם את אלו וגם את אלו לפני שמחליטים סופית.

גן אירועים

גן אירועים זה "הדבר החם" בעולם האירועים, ובדגש על חתונות. ייחודם של המקומות הללו הוא בגן מושקע ויפה שבו מתקיימת קבלת הפנים והאירוע המרכזי של הערב – טקס החופה. אירועים הנערכים בגני אירועים יפים יותר ומרגשים יותר. לאחר טקס החופה, כל האורחים עוברים בדרך כלל לתוך אולם סגור, שם מתקיימות הארוחות המרכזיות וגם מסיבת הריקודים. ישנם גני אירועים בהם כל האירוע כולו נערך תחת כיפת השמים, ובמקרים כאלו המקום דואג למאווררים ולמצננים מיוחדים המנעימים את שהייתם של האורחים במקום.
חופה
 

העונה המושלמת לחגוג בה בגן אירועים היא העונה היבשה, זאת כיוון שהגן נמצא תחת כיפת השמיים. חודשי אפריל וספטמבר עמוסים במיוחד, כאשר גם מציאת תאריך נוח בחודשי הקיץ זה  משימה לא פשוטה. אם רוצים לערוך חתונה בגן אירועים בחורף, זה אפשרי, אך תחילה כדאי לבחון איך סוגרים את הגן. לפעמים הסגירה הורסת את כל החן שלו, ועדיף לגלות זאת לפני שמזמינים שם אירוע.

כל גן אירועים כזה מיועד לאכלס כמות גדולה של אנשים, ובמרבית המקרים בעלי המקום לא יפתחו את שעריהם לחתונה של פחות מ- 250 ואף 400 מוזמנים. היכולת להכיל כמות גדולה כל כך של אנשים הופכת את גני האירועים למקומות שחוגגים בהם בעיקר חתונות. אירועים מצומצמים יותר כגון בר מצווה, ברית או יום הולדת אינם נערכים בתוך גני אירועים אלא בתוך אולמות אירועים.

אולם אירועים  

אולם אירועים נתפס אולי כמשהו מהעבר, אך האולמות קיימים ולא סובלים ממחסור בלקוחות. ובכן, קודם כל, המקום הטבעי לאירוע שאינו חתונה זה אולם אירועים. בריתות, אירועי בר מצווה ואפילו ימי הולדת מקובל מאוד לחגוג באולם אירועים. מקומות אלו מיועדים בדרך כלל לפחות אנשים מאשר גני אירועים, ולכן מתאימים לאירועים משפחתיים מצומצמים יחסית.
 
היתרון הגדול ביותר של אולם אירועים על פני גן אירועים זה שאינו תלוי במזג האוויר. כמו שהוא נראה בחורף, כך הוא נראה גם בקיץ. מסיבה זו, גם זוגות שחוגגים את החתונה שלהם בחורף בוחרים לעשות זאת לעתים קרובות באולם סגור, וכך הם לא צריכים לחשוש מתנאי מזג האוויר ביום האירוע.
 
מזל טוב

חשוב לציין שעיצוב אולם אירועים תורם רבות לאווירה החגיגית ולמצב הרוח של בעלי השמחה ושל אורחיהם. את האולם מעצבים בהתאם לאירוע שנחגג בו ובהתאם לעונה, כך למשל באביב ובסתיו הפרחים יכבשו את האולם, בחורף הנרות השונים יופיעו בכל מקום באולם ואם מדובר באירוע ברית מילה, אז הקישוט המושלם הוא בלונים.

הוספת תגובה